Knarr DM 2020

Resultater vil blive publiseret her efterhånden som de indløber

Overall

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: Custom, Entries: 30, Scoring system: Appendix A
Rank Sejlnr. Bådnavn Rorsmand Sejlklub Gast#1 Sejlklub#1 Gast#2 Sejlklub#2 Gast#3 Sejlklub#3 Total Nett
  79 Klem Torben Hessov Københavns Amatør Sejlklub Clemens Hessov Fuur bådelaug            
  135   Søren Pehrsson KDY/HS Lars Hall KDY            
  129 Hotwings Søren Kæstel Hellerup Sejlklub Ulrik Haumann Hellerup Sejlklub Philipp Skafte-Holm Hellerup Sejlklub        
  95   Sophus Bruun Skovshoved Christian Jensen Helsingør Peter Bruun Helsingør Kathrine Bruun Århus    
  117 Olivia Hans Emil Petersen Svendborg Amatør Sejlklub Rolf Carlsen KDY Søren Høyer KDY        
  131 Søren Søren Kyllebæk KDY Kristian Scheef kdy            
  15 Parfait Mads Freek Petersen Dragør Sejlklub Max Busch-Jensen Tårbæk Sejlklub Peter Lillelund Skovshoved Sejlklub        
  111 Anna Sofia Ib Ussing Andersen KDY Otto Langhorn KDY Jens Buhl-Jørgensen KDY        
  90 CAP Lars Gottfredsen Rungsted Sejlklub Anders Fisker Snekkersten Kasper Bonnevie/Jesper Kjer Rungsted Sejlklub        
  116 Gitte Lars-Ole Knudsen KDY Lars Westergård SKS Claus Schr›der TS        
  134 Asiaq Johan Prior-Knock Hellerup Sejlklub Per Lambæk Hellerup Sejlklub Kim Garde Hellerup Sejlklub        
  104   Thomas Rehling Skovshoved                
  98 Winner Valdemar Munch-Andersen YF Christoffer Munchaus Rungsted Hans Trap Hellerup        
  114 Solveig Carsten Bech Svendborg Sund Sejlklub Thomas Højlund SSS Claus Nielsen SSS Peter Taggaard KDY    
  121 Jacqueline Søren Leopold KDY Anne-Marie Leopold KDY Charlotte Krebs KDY        
  71 Johanne 2 Torben Anker Sørensen KDY Steen Nielsen RKS Peter Falk KDY        
  68 Caroline Peter Bøttcher KDY Lau Wogelius Skovshoved Sejlklub Anton Vester Tårbæk Sejlklub        
  123 OLE Lars Kiær Hellerup / KDY Niels Henrik Sodeman KDY Michael Fetterlein Hellerup        
  122 Shanty Christian Rolf Jacobsen KDY Christian Grønborg Vallensbæk Martin Lütken Lynetten        
  80   Christian Tofft Hellerup Sejlklub Mikkel Balslev OESF Jan Christensen Lynetten        
  91   John Wulff Jægerspris Benny Christensen Jægerspris Ole Albrecht Skovshoved        
  103   Ike Houmann Nielsen SKS Piet Forrest TS Lars Henrik Nielsen KDY        
  92   Svenn Henningsen Birkerød Niels Brondbjerg Skovshoved Jakob Henningsen Helsingør        
  89 Gassie Steffen Hamacher Kolding Sejlklub Niels Bank Sejlklubben København Stig Jørgensen KDY        
  102 Olivia Thomas Ørum Rungsted Sejlklub Jesper Adler KDY Susanne Allerup KDY TBA      
  124 Hekla Anders Myralf/Mads Christensen KDY Peder Holm KDY Christian Nylykke KDY Mads Christensen KDY    
  113   Morten Reinhold Hellerup Sejlklub Stig Munchaus KDY Jacob Reinhold Hellerup sejlklub        
  46 Pollux Troels Bjerg KDY Paul Leroy KDY Johannes Olesen Larsen KDY        
  128 Stella Jesper D. Rasmussen KDY Peter Salskov-Iversen YF Michael Jeppesen SS        
  112 Poseidon Henrik Søderlund KDY Peter Gorm Christiansen KDY Kim Søderlund FAS        



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com