event burgee venue burgee

Shipshape Aftenmatch 2014

Rungsted Havn

1 Løb

Sailed: 18, Discards: 6, To count: 12, Rating system: Custom, Entries: 15, Scoring system: Appendix A
Plac. Start Løb Delt.nr. Bådtype Bådnavn Sejl nr. Navn Cert.nr. TAUD 1. Sejlads 18:30 2. Sejlads 18:30 3. Sejlads 18:30 4. Sejlads 18:30 5. Sejlads 18:30 6. Sejlads 18:30 7. Sejlads 18:30 8. Sejlads 18:30 9. Sejlads 18:30 10. Sejlads 18:30 11. Sejlads 18:30 12. Sejlads 18:30 13. Sejlads 18.30 14. Sejlads 18:30 15. Sejlads 18:30 16. Sejlads 18:30 17. Sejlads 18:30 18. Sejlads 18:30 Total Nett
1st 1 1 197 X37 Exodus DEN 27 Niels Chr. Frydendahl 33400 909.0, 697.2, 603.0 (16.0 OCS) (16.0 DNC) 4.5 6.0 (16.0 OCS) 4.0 (16.0 DNC) 5.0 4.0 6.0 (16.0 DNC) 1.0 2.0 3.0 7.0 (16.0 DNC) 5.0 5.0 148.5 52.5
2nd 1 1 271 X40 Sirena DEN 51 Peter Buhl 31793 890.4, 677.2, 579.8 2.0 (16.0 DNC) 3.0 3.0 1.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 1.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) 16.0 DNC 1.0 16.0 DNC 2.0 16.0 DNC 4.0 2.0 163.0 67.0
3rd 1 1 165 XP 38 Soldier Blue DEN 3810 Lars Ive 34315 852.8, 665.8, 581.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 2.0 1.0 3.0 1.0 (16.0 DNC) 2.0 (16.0 DNC) 1.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 5.0 16.0 DNC 2.0 6.0 167.0 71.0
4th 1 1 261 Hanse 430 E Factory Girl DEN 1 Tomas Toft 33604 855.2, 669.4, 591.0 7.0 (16.0 DNC) 4.5 5.0 7.0 6.0 (16.0 DNC) 10.0 10.0 5.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 7.0 2.0 11.0 (16.0 DNC) 6.0 (13.0) 173.5 80.5
5th 1 1 192 X362 sport Exolist DEN 225 Thomas Taatø 33897 928.6, 705.4, 605.2 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 1.0 2.0 4.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 3.0 2.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 1.0 16.0 DNC 1.0 3.0 177.0 81.0
6th 1 1 177 Arcona 430 Mermaiden DEN 46 Jens Munch-Hansen 34554 840.2, 641.0, 548.8 (16.0 OCS) (16.0 DNC) 7.0 9.0 6.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 6.0 5.0 3.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 5.0 4.0 8.0 16.0 DNC 7.0 12.0 184.0 88.0
7th 1 1 196 Arcona 430 Sirenita DEN 45 Carsten Dilling 34651 840.6, 641.6, 549.6 6.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 10.0 8.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 11.0 6.0 4.0 (16.0 DNC) 3.0 8.0 5.0 12.0 (16.0 DNC) 8.0 9.0 186.0 90.0
8th 1 1 191 X37 Hansen DEN 68 Michael Møllmann 31914 896.2, 691.2, 596.2 1.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 4.0 (16.0 OCS) 2.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 2.0 BLG 1.0 16.0 DNC 16.0 DNC 3.0 1.0 190.0 94.0
9th 1 1 232 X332 S Andrea DEN 367 Christian Caspersen 32968 916.6, 707.2, 614.6 4.0 (16.0 DNC) 6.0 11.0 (16.0 OCS) 5.0 (16.0 DNC) 8.0 7.0 7.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 9.0 6.0 10.0 (16.0 DNC) 10.0 11.0 190.0 94.0
10th 1 1 187 X40 X2box DEN 88 Henrik Jørgensen 32293 898.0, 680.4, 581.4 5.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 8.0 2.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 6.0 16.0 DNC 3.0 16.0 DNC 9.0 8.0 217.0 121.0
11th 1 1 214 X362 sport Chulita DEN 168 Michael Cholewa 33422 920.8, 701.8, 603.8 (16.0 OCS) (16.0 DNC) (16.0 DNC) 7.0 5.0 3.0 (16.0 DNC) 4.0 3.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 16.0 DNC 3.0 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 217.0 121.0
12th 1 1 275 XP44 Quinta DEN 44 Anders Bogason 34893 793.4, 618.8, 536.4 (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) 16.0 MB 16.0 MB 1.0 2.0 16.0 DNC 16.0 DNC 4.0 16.0 DNC 6.0 16.0 DNC 16.0 DNC 7.0 228.0 132.0
13th 1 1 299 Luffe 44 Lady Blue DEN 9 Egeberg/Lading 6333 887.2, 681.0, 593.4 (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) 8.0 (16.0 DNC) 9.0 9.0 16.0 DNC 16.0 DNC 2.0 16.0 DNC 16.0 DNC 9.0 16.0 DNC 16.0 DNF 10.0 239.0 143.0
14th 1 1 190 X34 Santa-Catarina DEN 141 Jørgen Kjærgaard 34091 940.2, 717.2, 618.4 (16.0 DNC) (16.0 DNC) 8.0 12.0 9.0 7.0 (16.0 DNC) 7.0 8.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 243.0 147.0
15th 1 1 189 Swan 45 Tarok VII DEN 9503 Erik Berth 32259 786.4, 611.4, 526.0 3.0 (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 4.0 16.0 DNC 16.0 DNC 4.0 251.0 155.0

2 Løb

Sailed: 18, Discards: 6, To count: 12, Rating system: Custom, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Plac. Start Løb Delt.nr. Bådtype Bådnavn Sejl nr. Navn Cert.nr. TAUD 1. Sejlads 18:30 2. Sejlads 18:30 3. Sejlads 18:30 4. Sejlads 18:30 5. Sejlads 18:30 6. Sejlads 18:30 7. Sejlads 18:30 8. Sejlads 18:30 9. Sejlads 18:30 10. Sejlads 18:30 11. Sejlads 18:30 12. Sejlads 18:30 13. Sejlads 18.30 14. Sejlads 18:30 15. Sejlads 18:30 16. Sejlads 18:30 17. Sejlads 18:30 18. Sejlads 18:30 Total Nett
1st 2 2 847 X99 NupX DEN 56 Flemming Hansen 7169 909.0, 734.6, 659.2 (2.0 DNC) (2.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 (2.0 DNC) (2.0 DNC) (2.0 DNC) (2.0 DNC) 1.0 BLG 2.0 DNC 2.0 DNC 1.0 2.0 DNC 1.0 2.0 DNC 2.0 DNC 2.0 DNC 30.0 18.0

3 Løb

Sailed: 18, Discards: 6, To count: 12, Rating system: Custom, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Plac. Start Løb Delt.nr. Bådtype Bådnavn Sejl nr. Navn Cert.nr. TAUD 1. Sejlads 18:30 2. Sejlads 18:30 3. Sejlads 18:30 4. Sejlads 18:30 5. Sejlads 18:30 6. Sejlads 18:30 7. Sejlads 18:30 8. Sejlads 18:30 9. Sejlads 18:30 10. Sejlads 18:30 11. Sejlads 18:30 12. Sejlads 18:30 13. Sejlads 18.30 14. Sejlads 18:30 15. Sejlads 18:30 16. Sejlads 18:30 17. Sejlads 18:30 18. Sejlads 18:30 Total Nett
1st 2 3 284 X99 X-Stream DEN 385 Rasmus Gudum-Sessingø 10925 931.8, 722.0, 631.6 2.0 BLG (12.0 DNC) 2.0 2.0 2.0 2.0 (12.0 DNC) 2.0 (12.0 DNC) 3.0 (12.0 DNC) 1.0 2.0 4.0 3.0 (12.0 DNC) 4.0 (5.0) 94.0 29.0
2nd 2 3 213 Molich 10 Albatros DEN 13 Jørgen Berthelsen 1832 1116.4, 788.8, 647.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 3.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 1.0 (12.0 DNF) 1.0 3.0 2.0 2.0 BLG 6.0 5.0 3.0 1.0 (12.0 DNC) 2.0 1.0 102.0 30.0
3rd 2 3 288 Luffe 37 Whoopee DEN 88 Bernt Hansen 7188 940.0, 730.0, 643.4 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 4.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 OCS) (12.0 DNC) 1.0 2.0 1.0 2.0 2.0 12.0 DNC 3.0 4.0 106.0 34.0
4th 2 3 273 X79 Charole DEN 173 Charles L. Pedersen 3165 1012.6, 789.2, 695.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 5.0 (12.0 DNC) 3.0 3.0 (12.0 DNC) 3.0 2.0 6.0 (12.0 DNC) 3.0 4.0 5.0 4.0 (12.0 DNC) 5.0 3.0 118.0 46.0
5th 2 3 240 Dynamic 37 Jemila DEN 43 Jens Taarnskov 10912 962.6, 727.4, 625.0 1.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 3.0 4.0 5.0 (12.0 DNC) 5.0 5.0 (12.0 DNC) 2.0 4.0 6.0 (7.0) 6.0 (12.0 DNC) 6.0 6.0 120.0 53.0
6th 2 3 277 Luffe 37 Sutten DEN 177 Morten Galskov 11175 940.0, 730.0, 643.4 (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 1.0 1.0 12.0 DNC 12.0 DNC 3.0 1.0 1.0 BLG 12.0 DNC 1.0 2.0 142.0 70.0
7th 2 3 215 Molich 10 Anne IV DEN 15 Hans Helwigh 1834 1044.4, 754.6, 624.8 (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) 6.0 (12.0 DNC) 6.0 4.0 5.0 12.0 DNC 5.0 7.0 6.0 5.0 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 164.0 92.0
8th 2 3 282 Luffe 37 Chili DEN 82 Jeppe Jönsson 7776 940.0, 730.0, 643.4 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 4.0 (12.0 DNC) 5.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) 4.0 (12.0 DNC) 4.0 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 7.0 180.0 108.0
9th 2 3 226 Scan-cap 99 Ulla Ema DEN 128 Lars Vesterholm-lavesen 11889 998.4, 772.4, 683.6 2.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 206.0 134.0
10th 2 3 838 Scan-cap 99 Amanda DEN 138 Søren Hillerup 30548 998.4, 772.4, 683.6 (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 7.0 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 211.0 139.0
11th 2 3 832 BB 10 Barbara DEN 31 Stig Nielsen 644 989.2, 757.4, 662.0 (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 LYS 12.0 DNC 216.0 144.0

4 Løb

Sailed: 18, Discards: 6, To count: 12, Rating system: Custom, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Plac. Start Løb Delt.nr. Bådtype Bådnavn Sejl nr. Navn Cert.nr. TAUD 1. Sejlads 18:30 2. Sejlads 18:30 3. Sejlads 18:30 4. Sejlads 18:30 5. Sejlads 18:30 6. Sejlads 18:30 7. Sejlads 18:30 8. Sejlads 18:30 9. Sejlads 18:30 10. Sejlads 18:30 11. Sejlads 18:30 12. Sejlads 18:30 13. Sejlads 18.30 14. Sejlads 18:30 15. Sejlads 18:30 16. Sejlads 18:30 17. Sejlads 18:30 18. Sejlads 18:30 Total Nett
1st 2 4 222 x102 Xandra DEN 119 Rene van Laer 6461 996.6, 756.2, 653.4 2.0 (9.0 DNC) (9.0 OCS) 1.0 1.0 1.0 (9.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 (9.0 DNC) 1.0 1.0 (5.0) 1.0 (9.0 DNC) 1.0 1.0 63.0 13.0
2nd 2 4 263 Comfortina 32 Manana DEN 244 Bjarne Nielsen 3825 1024.2, 779.0, 673.8 1.0 (9.0 DNC) 1.0 5.0 (9.0 DNC) 2.0 (9.0 DNC) 3.0 (9.0 DNC) 3.0 (9.0 DNC) 2.0 3.0 1.0 3.0 (9.0 DNC) 2.0 BLG 2.0 82.0 28.0
3rd 2 4 268 Solus Alta Blue Note DEN 28 Leif Holton 10129 1013.2, 775.6, 675.4 4.0 (9.0 DNC) 2.0 3.0 2.0 4.0 (9.0 DNC) 2.0 2.0 (5.0) (9.0 DNC) 3.0 5.0 4.0 2.0 (9.0 DNC) (9.0 LYS) 3.0 86.0 36.0
4th 2 4 225 Maxi 999 Gizmo DEN 77 Christoffer Langballe 7587 1006.8, 771.2, 674.8 (9.0 DNC) (9.0 DNC) 3.0 2.0 (9.0 DNC) 3.0 (9.0 DNC) 5.0 (9.0 DNC) 2.0 (9.0 DNC) 9.0 DNC 2.0 2.0 5.0 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 114.0 60.0
5th 2 4 270 Bavaria 40 Salsa DEN 40 Klaus Hansen 32963 986.4, 745.8, 641.8 5.0 (9.0 DNC) (9.0 DNC) 4.0 (9.0 DNC) 5.0 (9.0 DNC) 4.0 (9.0 DNC) (9.0 DNC) 9.0 DNC 5.0 9.0 DNC 9.0 DNC 6.0 9.0 DNC 2.0 9.0 DNC 130.0 76.0
6th 2 4 198 Molich 12 Crescendo DEN 2 Eskil Trolle 31655 834.0, 648.0, 564.6 (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 4.0 9.0 DNC 4.0 4.0 3.0 4.0 9.0 DNC 9.0 DNC 4.0 131.0 77.0
7th 2 4 276 Bianca 107 Carpe Diem DEN 78 Jørgen P. Beyer 11989 1023.4, 765.6, 653.4 3.0 (9.0 DNC) 4.0 (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 7.0 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 149.0 95.0
8th 2 4 272 Hanse 301 Maryn   Flemming Koch     (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 162.0 108.0

5 Løb

Sailed: 18, Discards: 6, To count: 12, Rating system: Custom, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Plac. Start Løb Delt.nr. Bådtype Bådnavn Sejl nr. Navn Cert.nr. TAUD 1. Sejlads 18:30 2. Sejlads 18:30 3. Sejlads 18:30 4. Sejlads 18:30 5. Sejlads 18:30 6. Sejlads 18:30 7. Sejlads 18:30 8. Sejlads 18:30 9. Sejlads 18:30 10. Sejlads 18:30 11. Sejlads 18:30 12. Sejlads 18:30 13. Sejlads 18.30 14. Sejlads 18:30 15. Sejlads 18:30 16. Sejlads 18:30 17. Sejlads 18:30 18. Sejlads 18:30 Total Nett
1st 3 5 303 Aphrodite 101 Den Svedige Sild DEN 45 Kasper Bonnevie 16519 958.2, 758.6, 678.4 1.0 (13.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 BLG 1.0 (3.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 (2.0) 1.0 (2.0) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 1.0 58.0 12.0
2nd 3 5 323 Aphrodite 101 Spirillen DEN 277 Iver Larsen 16461 958.2, 758.6, 678.4 6.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 2.0 2.0 2.0 BLG (13.0 DNC) 5.0 4.0 2.0 (13.0 DNC) 3.0 1.0 (13.0 DNC) 1.0 (13.0 DNC) 1.0 4.0 111.0 33.0
3rd 3 5 358 Aphrodite 101 Akamas DEN 358 Lars Ranggaard 17043 958.2, 758.6, 678.4 3.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 3.0 1.0 (13.0 DNF) 4.0 3.0 3.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 2.0 4.0 (13.0 DNC) 4.0 13.0 DNC 3.0 3.0 124.0 46.0
4th 3 5 388 Aphrodite 101 Freja DEN 88 Stig Waldorff 16084 958.2, 758.6, 678.4 5.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 5.0 4.0 3.0 6.0 (7.0) 5.0 4.0 (13.0 DNC) 6.0 5.0 (13.0 DNC) 5.0 (13.0 DNC) 6.0 5.0 131.0 59.0
5th 3 5 350 Aphrodite 101 Courageous DEN 50 Torben Petersen 17481 958.2, 758.6, 678.4 2.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 7.0 5.0 2.0 2.0 6.0 2.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 LYS 13.0 DNC 5.0 13.0 DNC 161.0 83.0
6th 3 5 305 Aphrodite 101 Spindrift DEN 300 Svend Erik Bruhn 16092 958.2, 758.6, 678.4 7.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 8.0 (13.0 DNC) 4.0 5.0 8.0 7.0 3.0 (13.0 DNC) 7.0 6.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 172.0 94.0
7th 3 5 311 Aphrodite 101 Friendship 2 DEN 11 Johan Münster-Swendsen 16309 958.2, 758.6, 678.4 (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 4.0 (13.0 DNC) 6.0 1.0 4.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 2.0 2.0 175.0 97.0
8th 3 5 382 Aphrodite 101 Tai II DEN 283 Haagen Riis 16821 958.2, 758.6, 678.4 (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 3.0 5.0 (13.0 DNC) 2.0 6.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 4.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 4.0 13.0 DNC 180.0 102.0
9th 3 5 314 Aphrodite 101 Cumulus DEN 304 MP Petersson/Egeberg 16093 958.2, 758.6, 678.4 4.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 5.0 3.0 13.0 DNC 3.0 13.0 DNC 13.0 DNC 6.0 190.0 112.0
10th 3 5 301 Aphrodite 101 Jaybird DEN 200 Ulrik Jørring 17079 958.2, 758.6, 678.4 (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 6.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 8.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 222.0 144.0
11th 3 5 384 Aphrodite 101 Opus One DEN 284 Jacob Dahl 16315   (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 234.0 156.0
11th 3 5 309 Aphrodite 101 Sissen DEN 9 Jens Peter Munk 16459   (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 LYS 13.0 DNC 234.0 156.0

6 Løb

Sailed: 18, Discards: 6, To count: 12, Rating system: Custom, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Plac. Start Løb Delt.nr. Bådtype Bådnavn Sejl nr. Navn Cert.nr. TAUD 1. Sejlads 18:30 2. Sejlads 18:30 3. Sejlads 18:30 4. Sejlads 18:30 5. Sejlads 18:30 6. Sejlads 18:30 7. Sejlads 18:30 8. Sejlads 18:30 9. Sejlads 18:30 10. Sejlads 18:30 11. Sejlads 18:30 12. Sejlads 18:30 13. Sejlads 18.30 14. Sejlads 18:30 15. Sejlads 18:30 16. Sejlads 18:30 17. Sejlads 18:30 18. Sejlads 18:30 Total Nett
1st 4 6 458 J80 Gefion DEN 1358 Christian Jönsson 34643 942.8, 755.4, 662.0 1.0 (13.0 DNC) (2.0) 2.0 1.0 2.0 (13.0 DNC) (10.0) (4.0) 2.0 1.0 2.0 1.0 1.0 1.0 (13.0 DNC) 1.0 1.0 71.0 16.0
2nd 4 6 414 J80 Frigg DEN 1354 Jesper Adler 34642 942.8, 755.4, 662.0 4.0 (13.0 DNC) 3.0 1.0 (7.0) (6.0) 2.0 4.0 1.0 1.0 (13.0 DNC) 3.0 2.0 3.0 2.0 (13.0 DNC) (5.0) 2.0 85.0 28.0
3rd 4 6 421 J80 Saga DEN 1180 Mette Schwartzlose 33042 942.8, 755.4, 662.0 5.0 (13.0 DNC) (8.0) 7.0 3.0 5.0 (13.0 DNC) 1.0 4.0 BLG 5.0 (13.0 OCS) 4.0 3.0 2.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 3.0 4.0 119.0 46.0
4th 4 6 426 J80 Nanna DEN 1179 Vinni Barrett 33041 942.8, 755.4, 662.0 2.0 (13.0 DNC) 7.0 4.0 2.0 3.0 1.0 6.0 5.0 4.0 (13.0 OCS) (13.0 DNC) 7.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 LYS 3.0 135.0 57.0
5th 4 6 407 J80 Alphabitch DEN 1370 Jens Albert Harsaae 34125 942.8, 755.4, 662.0 3.0 (13.0 DNC) 1.0 3.0 4.0 1.0 4.0 2.0 2.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 6.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 143.0 65.0
6th 4 6 406 J80 Frigg DEN 1177 Thomas Melbye 33039 942.8, 755.4, 662.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 6.0 5.0 5.0 4.0 (13.0 DNC) 7.0 8.0 6.0 (13.0 OCS) 5.0 BLG 5.0 5.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 160.0 82.0
7th 4 6 404 J80 Fulla DEN 1176 Per Sindholt 33038 942.8, 755.4, 662.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 5.0 8.0 9.0 8.0 3.0 5.0 7.0 7.0 (13.0 DNC) 6.0 8.0 (13.0 OCS) 5.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 162.0 84.0
8th 4 6 424 J80 Gefion DEN 1181 Morten Bøcher 33043 942.8, 755.4, 662.0 6.0 (13.0 DNC) 4.0 6.0 6.0 7.0 5.0 8.0 6.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 9.0 6.0 (13.0 LYS) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 167.0 89.0
9th 4 6 475 J80 Helle DEN 575 Jan Sander Jensen 33460 942.8, 755.4, 662.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 3.0 13.0 OCS 5.0 13.0 DSQ 4.0 3.0 13.0 DNC 2.0 6.0 179.0 101.0
10th 4 6 431 J80 Iorek DEN 1430 Benn Nyborg 34564 942.8, 755.4, 662.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 3.0 3.0 13.0 DNC 13.0 DNC 1.0 4.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 4.0 13.0 DNC 184.0 106.0
11th 4 6 425 J80 Freja DEN 1178 Uffe Høgsbro Thygesen 33040 942.8, 755.4, 662.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 8.0 9.0 (13.0 DNC) 9.0 (13.0 DNC) 8.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 7.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 5.0 202.0 124.0
12th 4 6 839 J80 Alba DEN 516 Jesper Bakka 34448 942.8, 755.4, 662.0 (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 4.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 225.0 147.0

8 Løb

Sailed: 18, Discards: 6, To count: 12, Rating system: Custom, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Plac. Start Løb Delt.nr. Bådtype Bådnavn Sejl nr. Navn Cert.nr. TAUD 1. Sejlads 18:30 2. Sejlads 18:30 3. Sejlads 18:30 4. Sejlads 18:30 5. Sejlads 18:30 6. Sejlads 18:30 7. Sejlads 18:30 8. Sejlads 18:30 9. Sejlads 18:30 10. Sejlads 18:30 11. Sejlads 18:30 12. Sejlads 18:30 13. Sejlads 18.30 14. Sejlads 18:30 15. Sejlads 18:30 16. Sejlads 18:30 17. Sejlads 18:30 18. Sejlads 18:30 Total Nett
1st 5 8 547 IF Jeffer DEN 247 Christian Frederiksen 16694 1176.6, 883.4, 774.2 2.0 (6.0 DNC) 2.0 1.0 (6.0 DNC) (3.0) 2.0 1.0 BLG 2.0 (6.0 DNC) 1.0 (6.0 DNC) 2.0 2.0 1.0 (6.0 DNC) 2.0 2.0 53.0 20.0
2nd 5 8 569 IF Admiralinden DEN 69 Preben Lerche 16656 1176.6, 883.4, 774.2 1.0 (6.0 DNC) 1.0 (6.0 DNC) (6.0 DNC) 1.0 1.0 2.0 3.0 2.0 (6.0 DNC) 1.0 (6.0 OCS) 1.0 (6.0 LYS) 6.0 DNC 1.0 1.0 57.0 21.0
3rd 5 8 502 IF Pinafore DEN 280 Henning Kastel 16303 1176.6, 883.4, 774.2 3.0 (6.0 DNC) 3.0 2.0 (6.0 DNC) 4.0 (6.0 DNC) 3.0 5.0 (6.0 DNC) 3.0 4.0 4.0 (6.0 DNC) 3.0 (6.0 DNC) 3.0 3.0 76.0 40.0
4th 5 8 538 IF Dikke DEN 228 Hans-Henrik Parving 16557 1176.6, 883.4, 774.2 (6.0 DNC) (6.0 DNC) (6.0 MB) (6.0 DNF) (6.0 DNC) 2.0 (6.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 6.0 DNC 2.0 1.0 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 LYS 6.0 DNC 80.0 44.0
5th 5 8 581 IF Nausikaa DEN 182 Steen Genders 16551 1176.6, 883.4, 774.2 (6.0 DNC) (6.0 DNC) (6.0 DNC) 3.0 (6.0 DNC) (6.0 DNC) (6.0 DNC) 6.0 DNC 4.0 3.0 2.0 3.0 3.0 6.0 DNC 2.0 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 86.0 50.0

9 Løb

Sailed: 18, Discards: 6, To count: 12, Rating system: Custom, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Plac. Start Løb Delt.nr. Bådtype Bådnavn Sejl nr. Navn Cert.nr. TAUD 1. Sejlads 18:30 2. Sejlads 18:30 3. Sejlads 18:30 4. Sejlads 18:30 5. Sejlads 18:30 6. Sejlads 18:30 7. Sejlads 18:30 8. Sejlads 18:30 9. Sejlads 18:30 10. Sejlads 18:30 11. Sejlads 18:30 12. Sejlads 18:30 13. Sejlads 18.30 14. Sejlads 18:30 15. Sejlads 18:30 16. Sejlads 18:30 17. Sejlads 18:30 18. Sejlads 18:30 Total Nett
1st 5 9 512 H-båd Cathrine DEN 412 Lars Rasmussen 17322 1140.8, 846.2, 737.2 1.0 (8.0 DNC) 1.0 (4.0) 1.0 3.0 2.0 3.0 3.0 1.0 1.0 (8.0 DNC) 2.0 1.0 (5.0) (8.0 DNC) (4.0) 3.0 59.0 22.0
2nd 5 9 525 RJ85 Meggie DEN 129 Alister J Moody 3374 1105.2, 844.2, 747.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 5.0 3.0 4.0 4.0 3.0 2.0 1.0 3.0 2.0 3.0 (8.0 DNC) 6.0 6.0 90.0 42.0
3rd 5 9 564 Nordisk Folkebåd Pia DEN 864 Michael Møller 16609 1308.0, 945.2, 811.8 (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 1.0 (8.0 DNC) 1.0 (8.0 DNC) 2.0 1.0 (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 1.0 8.0 DNC 2.0 8.0 DNC 1.0 2.0 91.0 43.0
4th 5 9 580 Nordisk Folkebåd Pingo DEN 780 Henning Frank Hansen 17757 1308.0, 945.2, 811.8 (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 MB) 2.0 (8.0 DNC) 2.0 (8.0 DNC) 5.0 2.0 (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 1.0 8.0 DNC 2.0 1.0 103.0 55.0
5th 5 9 595 Spækhugger Nelly DEN 95 Jens Henriksen 336 1047.2, 817.2, 720.2 (8.0 MB) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 3.0 (8.0 DNC) 4.0 1.0 1.0 (8.0 OCS) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 LYS 8.0 DNC 3.0 4.0 112.0 64.0
6th 5 9 531 Albin Cirrus 78 Ofelia DEN 731 Erik Kjærulff 10767 1130.0, 864.4, 768.6 (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 6.0 6.0 8.0 DNC 8.0 DNC 2.0 8.0 OCS 4.0 BLG 4.0 8.0 DNC 5.0 5.0 120.0 72.0
7th 5 9 586 Fenix Mirai DEN 586 Jørn Cheffer Rasmussen 11275 1052.8, 805.6, 704.4 (8.0 DNC) (8.0 DNC) (8.0 DNC) 5.0 (8.0 DNC) 6.0 4.0 7.0 5.0 2.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 125.0 77.0

10 Løb

Sailed: 18, Discards: 6, To count: 12, Rating system: Custom, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Plac. Start Løb Delt.nr. Bådtype Bådnavn Sejl nr. Navn Cert.nr. TAUD 1. Sejlads 18:30 2. Sejlads 18:30 3. Sejlads 18:30 4. Sejlads 18:30 5. Sejlads 18:30 6. Sejlads 18:30 7. Sejlads 18:30 8. Sejlads 18:30 9. Sejlads 18:30 10. Sejlads 18:30 11. Sejlads 18:30 12. Sejlads 18:30 13. Sejlads 18.30 14. Sejlads 18:30 15. Sejlads 18:30 16. Sejlads 18:30 17. Sejlads 18:30 18. Sejlads 18:30 Total Nett
1st 5 10 598 Knarr Winner DEN 98 Hans Trap 16050 1249.8, 892.6, 753.8 1.0 (7.0 DNC) 2.0 1.0 (7.0 DNC) 2.0 (7.0 DNC) 2.0 2.0 (7.0 DNC) (7.0 OCS) 2.0 (7.0 OCS) 7.0 DNC 2.0 7.0 DNC 7.0 LYS 7.0 DNF 84.0 42.0
2nd 5 10 500 Knarr Cap OD 90 Ejner Gottfredsen 16530 1249.8, 892.6, 753.8 (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) 1.0 BLG 1.0 7.0 DNC 7.0 DNC 2.0 1.0 1.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNF 97.0 55.0
3rd 5 10 515 Knarr Nap OD 116 Peter Grauballe 16053 1249.8, 892.6, 753.8 (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 3.0 1.0 1.0 1.0 7.0 DNC 2.0 7.0 DNC 7.0 LYS 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 99.0 57.0
4th 5 10 520 Knarr Slejpner OD 121 Søren Leopold 16333 1249.8, 892.6, 753.8 (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) 2.0 (7.0 DNC) 3.0 (7.0 DNC) 4.0 (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 3.0 3.0 7.0 DNC 1.0 7.0 DNC 7.0 LYS 7.0 DNF 100.0 58.0
5th 5 10 511 Knarr Anna Sofia DEN 111 Ib Ussing Andersen 16736 1249.8, 892.6, 753.8 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 1.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 1.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 LYS 7.0 DNC 114.0 72.0
6th 5 10 507 Knarr Ja Tak OD 71 Henrik Melchior 16466   (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 MB 7.0 MB 7.0 MB 7.0 MB 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 126.0 84.0

I bedes se efter om oplysningerne om jeres både er korrekt.

Rettelser sendes til.

aftenmatch@mail.dk

Scoring codes used

Code Description Points
BLG Baneledergodtgørelse Varies
DNC Did not come to the starting area Varies
DNF Started but did not finish Varies
DSQ Disqualification 13
LYS Manglende lys i lanterner Varies
MB Manglende målerbrev Varies
OCS On course side at start or broke rule 30.1 Varies



Sailwave Scoring Software 2.8.5
http://www.sailwave.com/